Blog

Yurt yönetiminiz için en doğru yazılım nasıl seçilir?

Hızla ilerleyen teknoloji, tüm hayatımızı ele geçirmiş durumda. Günümüzde birçok şirket dijitalleşme konusunda ilerleyemediğinden diğer şirketlerin gerisinde kalıyor. Yapılan araştırmalara göre bu tip şirketlerin yakın gelecekte yok olacağı bilinen bir gerçek.

(Araştırma haber linki: https://haberler.com/joung-dijitallesmeye-uyum-saglayan-sirketler-5842054-haberi/ )

Peki, siz kendi işletmeniz için bugünün sektörel trendlerini takip ediyor musunuz?

İşletmeniz için yeni bir yazılım size birçok fayda getirebilir; fakat doğru yazılımı seçerken işletmenizin asıl ihtiyaçlarını bilmek, gerekli araştırmaları yapmak, sadece ücretlendirmeyi göz önünde bulundurarak seçim yapmamak, seçeceğiniz yazılımı sektördeki rakiplerinizin kullandığından emin olmak, yazılımın sektörünüze özel kişiselleştirilmiş çözümler sunmasına dikkat etmek, çalışanlarınızla ve takımınızla beyin fırtınası yapmak önemli adımlardan sadece bazıları.

Aşağida doğru yazılımı seçerken nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinizi gösteren 5 özet adımı görebilirsiniz:

1)İşletmenizin ihtiyaçlarınızı bilin.

Yeni bir yazılım almak için asıl sebebinizin ne olduğunu emin olmalısınız. İş süreçlerinizi hızlandırmak mı yoksa kolaylaştırmak mı; yeni istekler, talepler mi? Ana sebeplerin netleşmesi ile beraber edineceğiniz yeni yazılımın olmazsa olmaz özelliklerini şekillendirmeniz kolaylaşacaktır.

2)İhtiyaçlarınızı öncelik sırasına koyun.

İşletmeniz yeni ise ihtiyaçlarınızı öncelik sırasına koymayla başlayabilirsiniz. İşletmeniz eski ise size en sorun çıkaran problemlere odaklanmayla başlayabilirsiniz. İşletmenizi hantallaştıran ne olabilir? Büyük resimden detaylara inmek sizi hata yapmaktan uzaklaştıracaktır.

3)Yazılım, işinizi kolaylaştırmalı.

Yeni yazılımın, sizi birçok günlük rutin işlerinizden kurtararak işlerinizi rahatlacağından emin olmalısınız. Kullanmayı düşündüğünüz yazılım şirketi, size özel çözümler sunabiliyor mu? İşinize katma değer katabiliyor mu? Peki, kullanım kolaylığı var mı? Kullanacağınız yazılım işlerinizi daha karmaşık hale getirmediğinden emin olun.

4)Çalışanların fikrini almak önemli.

Yazılımı kullanacak çalışanların yazılımı anlamaları önemli. Çalışanların iş süreçlerinde en çok ne vaktini alıyor? Yazılım, bu gibi durumlarda çalışana neler sunuyor? Müşterilerinize ne gibi faydaları oluyor? Servis süresini azaltıyor mu?

5)Uygulamayı test edin ve gelecek odaklı düşünün.

Yazılımın işletmenize özel çözümler sunması önceliğiniz olmalı. Birçok karmaşık, işletmeniz tarafından kullanılmayacak özelliklerin çalışanları boğmaması gerekir. Bu yazılım uzun veya kısa vadede ne gibi artılar getirecek?

Evet, şimdi hazırsınız!

Yurt işletmenizin ihtiyaçlarını anlamanızda yardımcı olmak için Livinsoft ekibi olarak buradayız!

İletişim için :

info@livinsoft.com

+905318829111

Diğer blog yazılarımıza ulaşmak için: Livinsoft Blog

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.