Blog

Geri Bildirim Almanın Faydaları

Sıkça duyduğumuz geri bildirim kelimesinin ne olduğunu ve önemini tam anlamıyla biliyor musunuz? Öyleyse çok kısa bir şekilde sizin için tanımlayalım. Geri bildirim mevcut kişilerin ve hizmetlerin var oldukları durumu gelecekte düzeltmek veya geliştirmek için karşı taraftan aldıkları olumlu veya olumsuz dönütlerdir. Peki, günümüzde bir başarı basamağı olarak görülen geri bildirimin faydaları nelerdir? Bu yazımızda sizin için bu faydaları 5 farklı maddede listeledik.

1- Mevcut durumunuzu birebir etkileşimde olduğunuz kişiler veya kullanıcılar tarafından objektif bir şekilde öğrenmenizi sağlar.

2- Her zaman ulaşılabilirdir. Her zaman etrafımızdadır. Öyle ki ne zaman bir kişiyle, çalışanla, müşteriyle veya satıcıyla konuştuğumuzda aslında geri bildirimde bulunmuş oluruz.

3- Sizi ve öğrenci yurdunuzu motive eder. Güçlü yönlerinizle ilgili bilgiler alarak davranışlarınızı pekiştirebilirsiniz.

4-Sizin gelişmenizde ana rol oynar. Olumsuz geri bildirimlerle davranışların düzeltilmesine yönelik yeni yol haritalarını kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Aynı durum elbette olumlu olanlarında da geçerlidir.

5-  Sürekli öğrenme için bir araçtır. Başkalarının iş yerinizde/öğrenci yurdunuzda nasıl çalıştıklarını sormaya ve öğrenmeye zaman ayırın. Hedeflere bağlı kalmak, stratejiler oluşturmak, ürün ve hizmetleri iyileştirmek, müşteri ilişkilerini geliştirmek ve çok daha fazlası için sürekli geri bildirim almak önemlidir. Sürekli öğrenme, başarının en önemli anahtarıdır.

Diğer blog yazılarımıza ulaşmak için: Livinsoft Blog