Blog

Geri Bildirim Almanın Faydaları

Sıkça duyduğumuz geribildirimin gerçekten ne olduğunu ve geri bildirim almanın önemini tam anlamıyla biliyor musunuz? Geribildirim, mevcut kişilerin ve hizmetlerin var oldukları durumu gelecekte düzeltmek veya geliştirmek için karşı taraftan aldıkları olumlu, olumsuz dönütlerdir. Peki, günümüzde bir başarı basamağı olarak görülen geribildirim almanın faydaları nelerdir?

 

 

 

 

 

 

 

 

1- Geribildirim almak sizin mevcut durumunuzu birebir etkileşimde olduğunuz kişiler veya kullanıcılar tarafından objektif bir şekilde öğrenmenizi sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

2- Geribildirim her zaman ulaşılabilirdir.  Her zaman etrafımızdadır. Öyle ki ne zaman bir kişiyle, çalışanla, müşteriyle veya satıcıyla konuştuğumuzda geribildirimde bulunmuş oluruz.

 

 

 

 

 

 

 

3-Geribildirim sizi ve öğrenci yurdunuzu motive eder. Güçlü yönlerinizle ilgili bilgiler alarak davranışlarınızı pekiştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

4-Sizin gelişmenizde ana rol oynar. Olumsuz geribildirimlerle davranışların düzeltilmesine yönelik yeni yol haritalarını kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

5- Geribildirim sürekli öğrenme için bir araçtır. Başkalarının işyerinizde/öğrenci yurdunuzda nasıl çalıştıklarını sormaya ve öğrenmeye zaman ayırın. Hedeflere bağlı kalmak, stratejiler oluşturmak, ürün ve hizmetleri iyileştirmek, müşteri ilişkilerini geliştirmek ve çok daha fazlası için sürekli geribildirim almak önemlidir. Sürekli öğrenme, başarının en önemli anahtarıdır.

Diğer blog yazılarımıza ulaşmak için: Livinsoft Blog

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.